Unikalny projekt graficzny pod tematykę forum

Grafika forum i szablony graficzne dla forum

Projekt graficzny forum - szablony phpBB style

Liczy się nie tylko treść, ale także wygląd Twojego forum. Jeśli jego szata graficzna jest estetyczna i elegancka, forum dyskusyjne łatwiej przyciągnie oko nowych użytkowników. Odpowiednia oprawa graficzna jest szczególnie ważna w przypadku forów firmowych, które budują wizerunek marki wśród jej klientów i partnerów. Możliwości w zakresie doboru szaty graficznej forum są ogromne – od darmowych szablonów po w pełni spersonalizowaną grafikę.

Bezpłatne szablony graficzne - phpBB3, MyBB, SMF, PunBB

Dla forów dyskusyjnych dostępne są setki darmowych szablonów graficznych – każdy właściciel forum z pewnością wybierze coś, co będzie pasować do jego gustu i tematyki forum. Bezpłatne szablony są łatwe w instalacji i różnorodne tematycznie. Inaczej będzie wyglądać forum dla rodziców małych dzieci (tu możemy spodziewać się zestawu pastelowych kolorów i słodkich grafik), a inaczej dla miłośników podróży (tu zobaczymy raczej intensywne barwy i migawki z różnych zakątków świata). Ważne jest jednak to, że szablon nie zamyka nas w ramach gotowego projektu graficznego. Każdy z nich można modyfikować, na przykład dowolnie zmienić zestaw kolorów oraz zdjęcie w nagłówku. Nagłówek, czyli pierwszy obraz na jaki napotkają osoby odwiedzające Twoje forum, jest podsumowaniem jego tematyki i buduje wizerunek forum już „od pierwszego wejrzenia”. W szablonie można także wgrać logo organizacji, firmy czy też logotyp stworzony specjalnie na potrzeby forum – ta możliwość jest szczególnie istotna w przypadku forów firmowych.

Słabe strony darmowych szablonów forów

Gotowe bezpłatne szablony nie są jednak wolne od wad. Pierwszą z nich jest – jak sama nazwa wskazuje – szablonowość. Na różnych forach mogą powtarzać się takie same szablony, przez co forum traci swoją indywidualność. Co więcej, darmowe szablony często mają ograniczone funkcje, przez co nie są kompatybilne z najnowszymi wersjami oprogramowania forum internetowego, a nierzadko zawierają również ukryte reklamy lub linki reklamowe – co może robić szczególnie złe wrażenie, gdy forum należy do firmy. Bezpłatne szablony mogą także nie wyświetlać się prawidłowo na wszystkich przeglądarkach i zawierać błędy w kodzie źródłowym (niezgodność z walidatorem W3C). Kolejną wadą darmowych szablonów jest fakt, że są one dość ubogie graficzne i dają tylko podstawowe opcje, co sprawia, że forum nie do końca wykorzystuje możliwości, jakie daje atrakcyjna grafika. Wszystkie te problemy mogą być ograniczone, gdy właściciel forum zdecyduje się na płatny szablon. Koszt takich szablonów nie jest wysoki, zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych.

Szata graficzna szyta na miarę – dlaczego warto?

Najlepszą opcją, polecaną w szczególności firmom, które dbają o swój wizerunek, jest grafika stworzona indywidualnie pod dane forum. Grafika taka to najlepsza inwestycja, ponieważ w pełni uwzględnia wszystkie wymagania właściciela forum, biorąc pod uwagę zarówno jego gust, jak i zasady identyfikacji wizualnej firmy. Dowolna konstrukcja nagłówka i zdjęcia sprawiają, że forum wygląda profesjonalnie i dokładnie tak, jak wymarzy to sobie jego właściciel. Tak zaprojektowane forum dyskusyjne przyciąga i cieszy oczy użytkowników, zachęcając ich do rejestracji i częstszych odwiedzin. Szyta na miarę szata graficzna jest także zoptymalizowana pod kątem technicznym, zgodna z najnowszą wersją oprogramowania forum i wszystkimi funkcjami oraz najnowszymi standardami W3C, dzięki czemu prawidłowo wyświetla się na wszystkich przeglądarkach internetowych. Unikatowy, przygotowany od początku na zamówienie szablon daje pewność, że forum dyskusyjne będzie jedyne w swoim rodzaju. Jest jeszcze jedna zaleta takiego projektu graficznego – dzięki niemu można dodatkowo zarabiać, dzięki czemu koszt inwestycji w grafikę szybko się zwróci. W szablonie możemy bowiem zaprojektować miejsce pod dodatkowe reklamy Google AdSense.

Spersonalizowana grafika kluczem do sukcesu Twojego forum

Podsumowując – warto zainwestować w indywidualnie zaprojektowany szablon, dzięki któremu Twoje forum dyskusyjne:

  • będzie wyglądać profesjonalnie i dokładnie tak, jak sobie wymarzysz;
  • zachwyci i przyciągnie użytkowników, którzy będą częściej i chętniej je odwiedzać;
  • zbuduje wizerunek Twojej firmy, ponieważ będzie idealnie pasować do jej identyfikacji graficznej i strony www;
  • będzie zarabiać na siebie dzięki obecności reklam AdSense.

Oferujemy style forum phpBB (phpBB2, phpBB Przemo, phpBB3, phpBB 3.1), Simple Machines Forum (SMF), MyBB, PunBB, miniBB, vBulletin (vB), Invision Power Board (IPB)

Chcesz już wkrótce cieszyć się takim szablonem? Chętnie zaprojektujemy go dla ciebie. Zanim zdecydujesz, jak będzie wyglądał, doradzimy Ci i zaproponujemy wstępną koncepcję graficzną, stworzoną przez profesjonalnego grafika.

Chcesz otrzymać przygotowaną specjalnie dla Ciebie ofertę, dopasowaną do specyfiki i celów Twojego forum dyskusyjnego? Napisz do nas! Zamówienie oferty do niczego nie zobowiązuje, a nasza propozycja pokaże Ci cały wachlarz nowych możliwości w zakresie odświeżenia grafiki forum.

phpBB Assistant

ul. Św. Rocha 13/15 lok. 115

15-879 Białystok, woj. podlaskie

fanpage facebook instagram google +1

tel. 505 398-720

biuro@phpbb-assistant.com

GG: 4002833

100% Zaufania

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

phpBB Assistant to firma Nr 1 w POLSCE, która specjalizuje się w internetowych forach dyskusyjnych. Zaufało nam ponad 500 Klientów z całego świata.

TELEFON DOSTĘPNY CAŁĄ DOBĘ:

505 398-720