Przenoszenie forum na inny serwer www

Skrypty phpBB, phpBB3, phpBB 3.1, Simple Machines Forum (SMF), MyBB, PunBB, miniBB, vBulletin (vB), Invision Power Board (IPB)

Przeprowadzka do nowego domu nie jest wygodna, ale kiedy już mamy ją za sobą, czujemy, że zwiększył się nasz komfort życia. Podobnie wygląda przenoszenie forum na inny serwer: może i jest nieco uciążliwe, ale gdy już zakończymy transfer, czujemy, że było warto. Kiedy zmiana się opłaca?

Problemy z forum na darmowym serwerze

Załóżmy, że nasze forum, mające już całkiem przyzwoitą bazę użytkowników, działa, ale jest jakby… mniej wydajne. Poszczególne sekcje czy wątki otwierają się wolno, zakładanie nowego tematu nie zawsze się udaje ze względu na błędy, a od czasu do czasu strona ma przerwę w działaniu – widzimy komunikat „brak połączenia z serwerem”.

To problemy, na które często skarżą się użytkownicy forów internetowych na darmowych serwerach. Trudno bowiem liczyć na bezpłatną usługę dobrej jakości – i dlatego hosting za darmo należy traktować jako „prowizorkę”. To rozwiązanie dobre na rozruch przedsięwzięcia. Na dłuższą metę się nie sprawdza.

Problemy z forami na bezpłatnych serwerach są tym bardziej dotkliwe, że kiedy już wystąpią, nikt nie pomoże nam w ich rozwiązaniu. Wsparcie techniczne w przypadku darmowego hostingu albo jest znikome, albo w ogóle nie istnieje. Możemy więc próbować radzić sobie samodzielnie, klnąc przy tym i złorzecząc, albo… zdecydować się na przeniesienie forum na inny serwer.

Płatne serwery dla forum – idealne rozwiązanie?

Niestety, nawet płatne serwery nie zawsze działają tak, jak byśmy tego oczekiwali. Zachęceni ofertą, możemy wybrać serwer przereklamowany. Rozumiemy przez to np. opieszałą obsługę techniczną, niską wydajność, czy też małą pojemność w stosunku do ceny, którą przychodzi nam płacić.

Zdarza się, że forum dyskusyjne trzeba przenieść na inny serwer także pomimo tego, że obecny w pełni nas satysfakcjonował. Warto bowiem pamiętać, że baza danych forum z biegiem czasu się rozrasta. Im więcej użytkowników i tworzonych przez nich treści, tym większa objętość plików i tym większe obciążenie serwera.

Aby uniknąć spowolnień lub przerw w działaniu forum, a w rezultacie niezadowolenia i odpływu użytkowników, powinniśmy pomyśleć o zmianie hostingu.


Oznaki, że warto przenieść forum dyskusyjne na inny serwer:

  • forum wolno się ładuje,
  • zdarzają się przerwy w działaniu,
  • często pojawiają się komunikaty o błędach,
  • baza danych zbliża się do limitu dostępnego miejsca,
  • pomoc techniczna działa wolno lub wcale nie jest dostępna,
  • koszty są zbyt wysokie w stosunku do jakości hostingu.

Jaki serwer dla forum?

Nieważne, z jakiego powodu rozważamy możliwość zmiany dostawcy usługi hostingu. We wszystkich przypadkach konieczne jest znalezienie serwera jak najbardziej bezawaryjnego i pojemnego, a – jeśli to możliwe – z nielimitowanym miejscem i transferem. Oraz, oczywiście, w przystępnej cenie.

Liczba dostępnych usług jest ogromna, co sprawia, że dokonanie właściwego wyboru nie jest prostym zadaniem. Wysoka cena nie zawsze gwarantuje wysoką jakość, natomiast wiele dobrych, tańszych usługodawców nie może sobie pozwolić na kosztowną reklamę i nie dociera z ofertą do wielu odbiorców. Problem może także stanowić brak wsparcia. Firma, która zapewnia hosting, nie musi zajmować się przenoszeniem danych – co może spowodować utratę części z nich podczas przeprowadzki.

Jeśli nie mamy doświadczenia w pracy z serwerami, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przeanalizują potrzeby hostingowe, przeszukają oferty, doradzą, jaki serwer wybrać, a następnie zadbają o bezstratne przeniesienie danych.

Prowadzisz forum i masz z nim problemy?

Szukasz skutecznego i optymalnego cenowo rozwiązania? Skontaktuj się z phpBB Assistant – to do niczego nie zobowiązuje! Poznasz możliwości i bez pośpiechu podejmiesz decyzję.

phpBB Assistant

ul. Św. Rocha 13/15 lok. 115

15-879 Białystok, woj. podlaskie

fanpage facebook instagram google +1

tel. 505 398-720

biuro@phpbb-assistant.com

GG: 4002833

100% Zaufania

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

phpBB Assistant to firma Nr 1 w POLSCE, która specjalizuje się w internetowych forach dyskusyjnych. Zaufało nam ponad 500 Klientów z całego świata.

TELEFON DOSTĘPNY CAŁĄ DOBĘ:

505 398-720