Połączenie forum - Facebook

Integracja forum dyskusyjnego z Facebookiem

Facebook dla phpBB, phpBB3, phpBB 3.1, Simple Machines Forum (SMF), MyBB, PunBB, miniBB, vBulletin (vB), Invision Power Board (IPB)

Facebook to obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Wiele firm dzięki niemu zarabia na życie, na przykład tworząc aplikacje przeznaczone wyłącznie na Facebooka czy też prowadząc fanpage’e dla innych firm. W Polsce z portalu tego korzysta już kilkanaście milionów osób, czyli prawdopodobnie większość użytkowników twojego forum. Warto więc połączyć forum dyskusyjne z Facebookiem – pozwoli to nie tylko dotrzeć do nowych userów, ale także zapewnić większą wygodę już obecnym. Jakie możliwości daje ci zatem Facebook?

Wspólne logowanie, czyli wygoda dla użytkowników forum

Większość regularnych użytkowników Facebooka jest na nim zalogowana cały czas. Możesz z tego skorzystać, dodając na swoim forum opcję logowania przez Facebooka (Facebook Connect). Dzięki temu osoby korzystające z tego portalu będą automatycznie zalogowane również na twoim forum, przez co rośnie szansa, że będą na nie częściej zaglądać. Kolejna korzyść z zastosowania Facebook Connect phpBB związana jest z nowymi użytkownikami forum, których chcesz pozyskać. Zamiast zakładać oddzielne konto, mogą oni od razu zalogować się na twoje forum za pomocą tych samych danych, których używają na Facebooku. Taka osoba stanie się rzecz jasna pełnoprawnym użytkownikiem twojego forum, ponieważ w chwili logowania zostanie automatycznie utworzone jej konto.

Bezpłatna promocja forum na Facebooku

Prócz korzyści płynących ze wspólnego logowania, Facebook daje inne możliwości. Po pierwsze, dzięki prostym mechanizmom – takim jak Like Button i Share Button – użytkownicy forum będą mogli udostępniać posty i wątki z twojego forum na swoich facebookowych „osiach czasu”. Dzięki temu o twoim forum bezpłatnie dowie się większa grupa osób – znajomych twoich użytkowników, którzy zobaczą post. Jeśli dyskusja ich zainteresuje, być może od razu wejdą na twoje forum i się do niej przyłączą.

Fanpage dla forum dyskusyjnego

Dla swojego forum dyskusyjnego możesz założyć też oddzielny fanpage bezpośrednio na Facebooku. W ten sposób będziesz mógł informować społeczność portalu o nowych wątkach i najciekawszych dyskusjach, które właśnie odbywają się na twoim forum. Wystarczy, że umieścisz do nich link na fanpage’u. Z drugiej strony, również na swoim forum możesz pokazać, co dzieje się na twoim fanpage’u – korzystając z mechanizmu Facebook Like Box (okienko z listą fanów i najnowszymi postami z twojego fanpage’a).

Reklama forum na Facebooku

Wreszcie, możesz wykupić na Facebooku płatną reklamę twojego forum (jak również reklamę twojego fanpage’a). Jest to jedyna płatna opcja spośród wszystkich wyżej wymienionych mechanizmów, daje za to ogromne możliwości wyboru grupy użytkowników, do których dotrze twoja reklama. Na przykład, możesz zdecydować się tylko na użytkowników o danej płci lub w określonym wieku; mieszkających w konkretnym mieście (jeśli prowadzisz forum lokalne), o konkretnych zainteresowaniach lub wykonujących określony zawód. Są też bardziej subtelne możliwości – przykładowo, jeśli prowadzisz forum ślubne, możesz dotrzeć do tych użytkowników, którzy niedawno ogłosili na Facebooku swoje zaręczyny, a jeśli twoją tematyką są podróże, możesz zwrócić się do tych osób, które właśnie planują wyjazd.

Chcesz poznać wszystkie możliwości, jakie daje integracja forum dyskusyjnego z Facebookiem? Napisz do nas, a chętnie doradzimy ci, jakie rozwiązania masz do dyspozycji. A jeśli zdecydujesz się na współpracę, zainstalujemy je na twoim forum i zadbamy o to, by integracja z Facebookiem dała ci jak najwięcej, wpływając na zwiększenie liczby użytkowników i ożywienie dyskusji. Pamiętaj, że raz zainstalowane i dobrze zarządzane mechanizmy będą przynosić ci korzyści przez cały czas.

phpBB Assistant

ul. Św. Rocha 13/15 lok. 115

15-879 Białystok, woj. podlaskie

fanpage facebook instagram google +1

tel. 505 398-720

biuro@phpbb-assistant.com

GG: 4002833

100% Zaufania

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

phpBB Assistant to firma Nr 1 w POLSCE, która specjalizuje się w internetowych forach dyskusyjnych. Zaufało nam ponad 500 Klientów z całego świata.

TELEFON DOSTĘPNY CAŁĄ DOBĘ:

505 398-720