Optymalizacja SEO stron WWW

Pozycjonowanie forum, stron internetowych

Fora dyskusyjne na wygranej pozycji - optymalizacja phpBB SEO

Fora internetowe rozwijają się bardzo dynamicznie – głównie dzięki powszechności dostępu do internetu, łatwości dotarcia do poszukiwanych treści i anonimowości wypowiedzi. Dlatego też w sieci istnieje bardzo wiele takich stron – można znaleźć fora tematyczne, firmowe, hobbystyczne, lokalne i wiele innych.

Jak zatem można sprawić, by forum wyróżniało się spośród innych i nie zaginęło w gąszczu podobnych serwisów? Pozycjonowanie (z ang. SEO – Search Engine Optimisation, czyli optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek) to proces popularyzacji strony internetowej w sieci, mający na celu podniesienie jej pozycji w popularnych wyszukiwarkach – w praktyce najczęściej w Google. Ta ostatnia wyszukiwarka jest absolutnym liderem popularności i większość działań pozycjonerskich jest dopasowana właśnie do jej algorytmów i zasad działania.

Forum internetowe bardzo wysoko w Google

Pozycjonowanie opiera się na wielu technikach, ale podstawową zasadą jest dobór odpowiednich słów (fraz) kluczowych, w przypadku forum związanych zwykle z jego tematyką. Im lepiej są one dobrane do zawartości forum, tym skuteczniejsze jest pozycjonowanie. Frazy powinny być popularne, ale również konkretne i precyzyjne. Jeśli chcemy, by nasze forum było wyszukiwane na konkretne słowa kluczowe, musimy umieścić je również na samej stronie – jednak nie w nadmiarze. Odpowiednie słowa, jak również ich proporcje oraz częstotliwość występowania na forum powinny być dobrane przez specjalistę, zajmującego się pozycjonowaniem (czyli pozycjonera).

Link building na forach - katalogowanie

Innym elementem, decydującym o pozycji strony, są prowadzące do niej linki. Ale także nie mogą być one przypadkowe! Im bardziej znaczące i popularne w sieci są strony, które linkują do twojego forum, tym wyższą pozycję będzie miało ono samo. Z kolei duża liczba linków pochodzących z mało popularnych stron może wręcz osłabić Twoją pozycję. Doświadczeni pozycjonerzy dysponują własnymi sieciami serwisów, służących do tworzenia linków. Odpowiednie odnośniki przyczyniają się skutecznego i trwałego podniesienia pozycji stron, którymi zajmuje się pozycjoner. To tak zwane „zaplecze pozycjonerskie”.

Pozycjonowanie i optymalizacja SEO stron internetowych

Chcesz sprawdzić, jak to działa w praktyce? Skorzystaj z naszych usług pozycjonowania i optymalizacji SEO, by ustawić swoje forum na wygranej pozycji. Rozpoczynamy naszą pracę od audytu SEO, gruntownie i wszechstronnie sprawdzając Twoją witrynę pod kątem jej zgodności z zasadami pozycjonowania. Następnie wprowadzamy zmiany – dotyczące na przykład struktury linków, nawigacji forum, schematu działów czy kategorii forum. Bardzo ważne jest przejrzyste opisanie kategorii i działów oraz uporządkowanie tematów i postów – logiczna struktura strony pozytywnie wpływa na jej pozycję. Następnie przeprowadzamy dokładny przegląd i wybór fraz kluczowych, badanie treści umieszczanych na forum pod kątem SEO oraz analizę zarówno przychodzących, jak i utraconych linków. Przyglądamy się także konkurencji i jej działaniom, aby wykorzystać tę wiedzę w naszej strategii pozycjonerskiej. W trakcie trwania współpracy oferujemy regularne monitorowanie pozycji fraz kluczowych i raportowanie tego typu działań. Ponadto, oferujemy dostęp do narzędzi SEO i eksperckie konsultacje.

Optymalizujemy fora działające na bazie dowolnego oprogramowania phpBB SEO (phpBB2 SEO, phpBB Przemo SEO, phpBB3 SEO), Simple Machines Forum (SMF), MyBB, PunBB, miniBB, vBulletin (vB), Invision Power Board (IPB)

Pozycjonując i optymalizując swoje forum pod kątem SEO, kilkakrotnie zwiększasz jego szanse na sukces, ponieważ docierasz do osób, które są nim potencjalnie najbardziej zainteresowane i same poszukują tej tematyki w sieci! Chcesz zapoznać się z naszą ofertą? Napisz do nas, a przygotujemy ją specjalnie dla Ciebie.

phpBB Assistant

ul. Św. Rocha 13/15 lok. 115

15-879 Białystok, woj. podlaskie

fanpage facebook instagram google +1

tel. 505 398-720

biuro@phpbb-assistant.com

GG: 4002833

100% Zaufania

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

phpBB Assistant to firma Nr 1 w POLSCE, która specjalizuje się w internetowych forach dyskusyjnych. Zaufało nam ponad 500 Klientów z całego świata.

TELEFON DOSTĘPNY CAŁĄ DOBĘ:

505 398-720